Március 15 - Leleplezték a könyvtár előtt Lakatos Pál Jel című szobrát
Szemereyné Pataki Klaudia konkrétan is kitért Lakatos Pál most átadott alkotására.
– Kecskemét legújabb műalkotása nem csak címében Jel. A Petőfi-emlékév lezárásaként segít nekünk megidézni hősünk, Petőfi Sándor szellemiségét. Azét a Petőfiét, aki Kecskeméten kezdett iskolába járni, aki vándorszínészként visszalátogatott városunkba, és több versét is itt írta meg. A műalkotás tisztelgés Kecskemét kultúrát teremtő és szerető polgárai előtt – mondta.
A polgármesteri beszéd előtt Kodály Háry Jánosából hallhatta a közönség a Toborzót nagyszerű előadásban, Kuna Lajos, a Kecskeméti Városi Fúvószenekar alapító karmestere vezényletével:
Az M. Bodon Pál Iskola és a Katona József Könyvtár egyesített kórusa Kodály Háry Jánosából énekli a Toborzót a Kecskeméti Városi Fúvószenekar kíséretével március 15-én.
Közzétette: Hiros.hu – 2024. március 15., péntek
Szemereyné Pataki Klaudia ünnepi beszéde után került sor a szobor leleplezésére:
Leleplezték Lakatos Pál Jel c. szobrát a Katona József Könyvtár előtt.
Közzétette: Hiros.hu – 2024. március 15., péntek
Lakatos Pál az esemény előtt a KTV-nek elmondta: szobrának kettéhasadt tömbje a titkok feltárulkozását jelenti, de egyúttal az összetartozásra is utal, hiszen "egyik fele kéri a másikat". Az sincs ellenére, ha a kecskemétiek könyvként tekintenek rá, ez is egy érvényes olvasat, és természetes módon adja is magát a könyvtár előtti téren – tette hozzá. Lakatos Pállal nemrég Bán János készített interjút, mely portálunkon ITT olvasható.
A március 15-ei ünnepség az evangélikus templomnál, majd a Városháza előtt folytatódott, délután pedig a hagyományos Nyíri-erdei megemlékezés kínál izgalmas programokat.
***
Szemereyné Pataki Klaudia polgármester teljes március 15-ei ünnepi beszéde a Jel című új köztéri szobor avatóünnepségén a Katona József Könyvtárnál:
A KTV híradós összeállítása az eseményről: