Esős, márciusi nap volt a mai. Pont úgy, mint 175 évvel ezelőtt. Az 1848-49-es forradalom és szabadságharcra emlékeztek szerda délután a hetényegyházi Nyíri-erdőben. A gyermekműsor és a Zönge zenekar produkciója mellett a puskaporszagú történelem is megelevenedett.
Miután részt vettek a kecskeméti megemlékezésen, sokan indultak útnak Kiskőrösre, hogy meghallgassák Orbán Viktor miniszterelnök ünnepi beszédét. Így tett Jankahidy Zsuzsanna is, aki többedmagával elvitte a hírös város üdvözletét is Petőfi szülővárosába.
Minden magyarban van egy kis Petőfi és Petőfiben ott van minden magyar - mondta a miniszterelnök szerdán Kiskőrösön, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján a Petőfi-szülőház előtt tartott ünnepi beszédében. – Sosem fogjuk megengedni, hogy a szabadság zászlaját kicsavarják a magyarok kezéből - jelentette ki a kormányfő.
Petőfi Sándor jelképezi a magyar nép lelkét, ez a romantikus hevületű szabadságszeretet jellemzi a költőt és az egész magyar társadalmat – mondta dr. Salacz László országgyűlési képviselő Kiskőrösön, ahol Petőfi szülőháza mellett tartottak ünnepi megemlékezést.
Mindenekelőtt a hit megtartásával, a családunk egyre szorosabb együttműködésével, szövetségesekkel, kitartással, erővel, lélekkel és szeretettel tudunk szabadnak megmaradni itt, a Kárpát-medence közepén – mondta Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét polgármestere Kiskőrösön, a március 15-ei megemlékezésen.
Napra pontosan egy éve tört ki az orosz-ukrán háború. A fegyveres konfliktusnak egyelőre nem látni a végét, a mai napig nem sikerült érdemi tárgyalásokat folytatni, amelyek a békét támogatnák. Mindeközben rengetegen menekülnek el Ukrajnából. Ma este 6 órakor gyertyát gyújtottak Kecskeméten a null kilométerkőnél, az áldozatokra emlékezve.
Január 28-án lesz 40 éve, hogy Decsov Zoltán ezredes és Bazsika Tamás százados kiképzési repülés során lezuhantak és életüket vesztették Kecskeméten. Az évforduló alkalmából koszorúzással egybekötött megemlékezést tartott az MH vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár és a Magyar Veterán Repülőszövetség Kecskeméti Területi Alapszervezete a Köztemetőben.
Az Országgyűlés 2013-ban a magyarországi németek elhurcolásának és elűzetésének emléknapjává nyilvánította január 19-ét. A határozatban hangsúlyosan szerepel, hogy az Országgyűlés tisztelettel adózik mindazok emléke előtt, akiket a második világháború után a kollektív bűnösség igaztalan vádja és elve alapján üldöztek és hurcoltak el.
Hetedik alkalommal szervezi meg a Magyar-Turán Alapítvány az Ősök Napját. Augusztus 4-e és 6-a között, Bugacon gyűlik össze a Kárpát-medencei magyarság, hogy közösen emlékezzenek nagy, közös, történelemformáló őseinkre. Az idén a seregszemle és a nomád felvonulás mellett számos újdonsággal készülnek a szervezők.
80 évvel ezelőtt történt a doni katasztrófa. Az évforduló kapcsán országszerte tartanak megemlékezéseket a hősök tiszteletére. Kecskeméten szentmisével, majd ünnepélyes koszorúzással tisztelegtek a doni hősök előtt vasárnap délelőtt.
80 évvel ezelőtt történt a doni katasztrófa. Az évforduló kapcsán országszerte tartanak megemlékezéseket a hősök tiszteletére. Kecskeméten szentmisével, majd ünnepélyes koszorúzással tisztelegtek a doni hősök előtt vasárnap délelőtt.
Régi színészdinasztia tagjaként, 120 évvel ezelőtt Kecskeméten látta meg a napvilágot Latabár Kálmán Kossuth-díjas színművész, érdemes és kiváló művész. Rá emlékeztek a Kecskeméti Színjátszó Műhely diákjai és a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház művészei november 24-én a Katona József Könyvtárban, Cseke Péter színigazgató védnöksége mellett.
Csütörtökön megemlékeztek Rendőrfaluban a második világháborút követően a szovjet GULAG táborokba elhurcoltakról. A városrészben található emlékművet, melyet 2017-ben állítottak fel, városvezetők és civilek is megkoszorúzták.
Gáspár András születésének 218. évfordulója alkalmából megemlékezést tartottak szerdán a Kecskeméti Szakképzési Centrum Gáspár András Technikumban. Az iskolában és a honvédtábornok szülőházánál is elhelyeztek koszorúkat az emlékezők.