Több száz kecskeméti vesz részt a 10. Békemeneten
„Több százan, kocsikkal, buszokkal, vonattal indultak el Budapestre. Nagyon nagy erő, ez ad nekünk támogatást, biztonságot és jövőt, hogy ilyen emberekkel együtt képviselhetjük hazánkat.” – mondta a város vezetője. Szemereyné Pataki Klaudia hangsúlyozta, a legszomorúbb, hogy most tényleg szó szerint kell érteni a BÉKEmenetet. „Olyan környezetben élünk ma, ahol tényleg vékony jégen táncolunk, hogy belesodródjunk a háborúba. Számomra nőként, női vezetőként teljesen felháborító, hogy egy mai világában, egy modern társadalomban háborúról beszélünk.”
Dr. Salacz László több Kecskemét feliratú táblával érkezett a találkozóhelyre. Az országgyűlési képviselő – dr. Szeberényi Gyula Tamás képviselőtársával együtt – részt vesz a békemeneten. „Kecskemétről hatalmas készülődéssel indulunk a rendezvényre. Teljes szívvel-lélekkel próbálunk azért tenni, hogy Magyarország elérje az Európai Unióban azt a célját, hogy a békepárti politikusok legyenek többségben a parlamentben. A béke a legfontosabb számunkra és az Európai Uniónak is, még ha ők ezt még most nem is tudják!”
Gerháthné Jankahidy Zsuzsanna az indulás előtt azt mondta, „A békemenet a szó szoros értelmében a békét szimbolizálja. Ez nem a mi háborúnk, ne avatkozzunk bele! Minket már kétszer belerángattak a háborúba. Most, ismét bebizonyíthatjuk azt, hogy milyen erővel bírunk.” Zsuzsa férje, Péter hozzátette, hogy alig várta már ezt a napot. „A legnagyobb jóindulattal megyünk, mindig fantasztikusan érezzük magunkat! Ez az esemény az egész nemzetnek szól!” A békével kapcsolatban leszögezte, az, hogy a fiataljainkat elvigyék golyófogónak, azt elképzelhetetlen tartom. Aki ennek az ellenkezőjét mondja az felbujtó és nem a hazánk fia, és jobb, ha elhagyja az országot!”
Egy másik kecskeméti, Mészáros József arról beszélt, hogy a felesége anno Csehszlovákiából a határ mellől azért települt át Magyarországra, hogy a hazájában élhessen. „Minden békemeneten ott voltam, amin csak tudtam. Ez az esemény összefogja az egyszívvel dobbanó, hazáért cselekvő embereket.”
A 10. Békemenetet a „Magyarország maradjon a béke szigete!” mottóval hirdették meg. A résztvevők 13 órakor indulnak el a Lánchíd pesti oldaláról, ahonnan a Margitszigetre vonulnak, ott pedig 15 órakor Orbán Viktor miniszterelnök mond beszédet.