A karácsony szépségét mutatták meg a zeneiskolások
A koncert első perceiben a Kecskeméti Evangélikus Gyülekezet nevében Hajduch-Szmola Patrik parókus lelkész köszöntötte a templomot zsúfolásig megtöltő közönséget. A közösség lelki vezetője egy sokakat foglalkoztató kérdéssel kapcsolatos gondolatait is megosztotta a padsorokban helyet foglalókkal. Elmondta, hogy teológus kora óta kiemelten érdekli a Szentháromság: miként három az egy, miként egy a három. S bár ezt még ma sem érti teljesen, de egy érdekes részlet nemrég megvilágosodott benne. „Tegnap jöttem rá egy nagyon fontos dologra – mesélte. – Azért vannak hárman a Szentháromságban, mert amikor egyvalaki valamit csinál, kettő tud benne gyönyörködni.” Azt kívánta, hogy valami ehhez hasonlót éljenek át a megjelentek, gyönyörködjenek a pódiumra lépő gyermekekben, az általuk megszólaltatott zeneművekben.
Hajduch-Szmola Patrik rövid bevezetője után Miklósné Faragó Csilla is köszöntötte a nagyérdeműt. Az M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője beszélt az előttünk álló ünnep fontosságáról: „A karácsony a család, a békesség, a szeretet melegét hozza közelebb hozzánk. Ezt az ünnepet az emlékezés, az együtt átélt élmények, boldogságérzések különböztetik meg a hétköznapoktól. Egymásra mosolygunk, meggyújtjuk a gyertyákat és emlékezünk azokra is, akik már nincsenek közöttünk.” (Miklósné Faragó Csilla itt vélhetően a közelmúltban elhunyt korábbi tanárára, Berényi Bea fuvolaművészre is gondolhatott – a szerk.) Az ÁZI munkáját irányító pedagógus szólt arról is, hogy a karácsony szépségét ne az ajándékok nagyságával mérjük, hanem az olyan dolgokkal, amelyekből mindenki részesülhet és mindenki adhat is. Ezek egyikeként a zenét említette.
Az est folytatásában a zeneiskola növendékei és tanáraik előadásában karácsonyi dallamok hangoztak el. A szervezők jóvoltából érdekes és változatos műsorban gyönyörködhettek a zeneszeretők, a népszerű és a ritkábban hallott darabokat a legkülönbözőbb zenei formációk játszották el. Így például az egyik legismertebb karácsonyi dalt, a Csillagfényes éjszakán kezdetűt két pöttöm kislány énekelte el, de volt vibrafon-, szaxofon-, cselló- és zongoraszóló, fellépett az iskola fúvós-, kis és nagy vonós-, illetve fuvolazenekara, magánénekcsoportja, valamint a szaxofonosok és a trombitások kamaraegyüttese. Valamennyi mű után ünnepelt a közönség, hangos tapssal jelezték tetszésüket, örömüket.
A koncert zárásaként Miklósné Faragó Csilla mindenkinek áldott, békés, szeretetteljes karácsonyt és nagyon boldog új évet kívánt, és egy bátorító üzenettel köszönt el a megjelentektől: „Higgy a szívedben és saját jóságodban, mert ha így teszel, mások is ezekben fognak hinni. Higgy a csodában, mert tele van vele az élet. De ami a legfontosabb, hogy higgy önmagadban, mert odabenn a lelkedben rejtőzik a csoda, a remény, a szeretet és a holnap álmai.”