A kommunizmus áldozataira emlékeztek a Lestár téren
Az ezredforduló óta február 25-én emlékezünk meg Magyarországon hivatalosan is a kommunizmus áldozatairól. Kovács Bélának, a Kisgazda Párt egykori főtitkárának elhurcoltatása és bebörtönzése a gulágon adja a dátum apropóját, ugyanakkor az emléknap mindenkinek emléket állít, aki az ötven éves elnyomó kommunista diktatúra alatt sérelmet szenvedett vagy életét vesztette. A kecskeméti megemlékezésen az egybegyűlteket dr. Mák Kornél, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnöke köszöntötte.
Ha az embernek célja van, mindent túlél, ha az embernek hite van, mindent túlél, és ha az embernek méltósága és céljai vannak, mindent túlél – folytatta a pszichiáter gondolataival az alelnök.
A megemlékezést Leviczky Cirill önkormányzati képviselő folytatta, kitérve arra a számos szörnyűségre, melyet a kommunizmus idején követtek el. Több tízezer embert börtönöztek be, és közel húszezer embert internáltak, nem egy közülük sohasem tért haza.
Fontos feladatunk, hogy az ismereteket átadjuk a fiatalabb generációknak, hogy felelős, döntésképes generációvá váljanak, tette hozzá a képviselő. A megemlékezést záró dr. Feteke Gábor önkormányzati képviselő a kommunizmus szörnyűségeiről beszélt a jelenlévőknek.
Kiben bízzunk és miben reménykedjünk? – tette fel a kérdést beszédében dr. Fekete Gábor. Abban, hogy a magyar nemzet lelke keresztény, nem pedig kommunista! – adta meg a választ a képviselő.
Az ünnepi beszédek és Varga Katica Magyar Örökség-díjas előadóművész műsora után a megemlékezők koszorúkkal, virágokkal és gyertyákkal tisztelegtek az áldozatok emléke előtt.