A munka világa: megnyílt az iparkamara kiállítása

2024. 10. 04., 15:10
59 alkotó fotóiból nyílt tárlat a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában. A munka világa címmel indított országos fotópályázatra 256 magas színvonalú alkotás került be, melyek a kétkezi munka világának pillanatait rögzítették. Az ünnepélyes kiállításmegnyitón átadták a legjobbaknak ítélt díjakat is.
Fotó: Bogdándi Ferenc
A galéria 22 képet tartalmaz

15 évvel ezelőtt indította útjára a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara A munka világa című pályázatát. Az országosan meghirdetett versenyre az elmúlt 15 év alatt több mint 3000 mű érkezett be. Idén 59 fotós 260 képet küldött be, melyek a kétkezi munka csodálatos pillanatait rögzítik.

– Ebben az évben is rendkívül magas színvonalú alkotások érkeztek a pályázatra.  Az elmúlt 15 év minőségét olyan nevek jelképezik, mint Eifert János, Balogh Rudolf-díjas fotóművész vagy Bahget Iskander Kossuth-díjas fotóművész, aki többször a zsűri munkájában vett részt. 15 év alatt több mint 3000 alkotás érkezett be, idén 59 fotós, majdnem 260 képet küldött a pályázatra, ezek az élet, az alkotás minden területéről érkeztek a hegesztéstől, az óra javításon át egészen a vendéglátásig. Képileg és tartalmilag is nagyon szép művek. Úgy gondolom,  a kiállítás méltán mutatja be, népszerűsíti a kétkezi munkát, az alkotás folyamatát
— nyilatkozta Gaál József, a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

15 évvel ezelőtt a kamara munkatársa, Péjó Zoltán indította útjára a fotópályázatot, és részt vett a művek zsűrizésében is. A csütörtökön megtartott ünnepélyes megnyitón Kecskés Bertalan, a Kecskeméti Fotókör vezetője köszöntötte a résztvevőket.

– A fotográfia az egyik legjobb művészeti ág arra, hogy különleges pillanatokat örökítsünk meg. Ezeken fotókon keresztül olyan pillanatok lettek "lefagyasztva", amikor érzelmi kapcsolat alakul ki a munka iránt. Ez lehet akár egy kereskedő és a vevő találkozása, egy képzőművész és a terméke kapcsolata, illetve láthatjuk a fotókon a régi idők munkapillanatait, illetve a modern korok technológiájának a kapcsolódását is - mondta Kecskés Bertalan.

Az idei év nyertes alkotása - a gyermekkora óta fotózó - Göldner Tiborné Lendület című műve lett, mely az egyik ősi mesterséget, a kovácsolás pillanatát rögzítette.

– Fotóm egy kovácsot ábrázol, aki épp egy baltán dolgozik a Mesterségek Ünnepén, Budapesten. Nagyon tetszett, ahogy ütötte a vasat, ami szikrázott, ezért a kovács teljes nagyságban látható a képen. Úgy próbáltam megvalósítani, hogy minden apró részlet látszódjon
— árulta el Göldner Tiborné.

A díjnyertes kép alkotója 30-40 éve fotózik. Komolyabban 10-15 éve alkot, akkor lépett be a Duna Fotóklubba. Elsősorban tájképeket, makro fotókat készít, de szívesen fotózik rendezvényeken, és a portréfotózás is közel áll hozzá.

A közel 100 képből készült tárlatot november 5-éig lehet megtekinteni a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában munkanapokon 8-16 óráig. Ezt követően hagyományos módon a kamara három képviseleténél Baján, Kalocsán és Kiskunhalason is látható lesz majd A munka világa című kiállítás.