AI technológia a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara fókuszában
Attól, hogy az AI jól teljesít, a szaktudásra szükség lesz a jövőben is.
Izgalmas előadásokat hallgathattak meg mindazok, akik ellátogattak a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara Szakképzési Konferenciájára. A kamara hagyományosan megtartott konferenciájának a középpontjában most a sokakat megmozgató mesterséges intelligencia állt.
Az előadássorozatot egy olyan játékkal indította a kamara, melynek során kiderült, hogy mindenki érdeklődéssel és nem félelemmel fordult a téma irányába.
Majd a konferencián betekintést nyerhettek a résztvevők abba, hogy milyen üzleti előnyei lehetnek az AI alkalmazásának, megismerhették azt is, hogy az AI öltele már az 1950-es évekre vezethető vissza. Rávilágítottak arra, hogy attól, hogy az AI jobban teljesít, a szaktudásra még szükség lesz a jövőben is.
A vállalatok mesterséges intelligencia hasznosítását a mindennapi életünkben Kádár Attila mesterséges intelligencia fejlesztőmérnök mutatta be a résztvevőknek.
Már az autókban is használják az AI technikát, melyek többek között figyelmeztetik a veszélyekre a sofőröket, de az oktatásban is megjelentek a személyreszabott mentorok. A tapasztalatokról és az alkalmazás gyakorlatáról, a holografikus elemekkel történő oktatásról Szabó Pál, a Prostep Consulting Kft. vezetője beszélt.
A generációbarát munkahelyek hasznosságáról, hogy hogyan tudják hosszú távon a szervezet versenyképességét támogatni és a munkavállalók elvándorlását lecsökkenteni dr. Bedzsula Bálint a FlyingFox szervezetfejlesztő csapat alapítója tartott előadást.
A kedd délután megtartott az Ember és Ember, Ember és Gép Harmóniája az Iparban és Szakképzésben című konferencián széleskörben tájékozódhattak az érintett gyakorlati képzést folytató gazdálkodó szervezetek, gazdasági és szakmai érdekképviseletek, szakképző intézmények, fenntartók, egyetemi-, és felnőttképzést folytató szervezetek, valamint a társkamarák képviselői.
A témával bővebben a KTV mai Kiemelő magazinjában foglalkozunk.