Robbanóeszközt találtak egy második világháborúban elesett katona maradványainak közelében Kecskeméten – közölte a MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred szerdán a Facebook-oldalán.
A Kossuth tér nem csupán a hírös város mindennapi életének központja, emellett az elmúlt évtizedekben a régészek figyelmének középpontjába is került. Az 1970-es években dr. Biczó Piroska vezetésével folytatott ásatások a tér múltjába engednek mélyreható bepillantást, ráadásul az egész település történetéről is lényeges információkkal szolgálnak.
15 évvel ezelőtt vette kezdetét az a régészeti feltárás, melynek gyümölcsét ma (pénteken) arathatták le, amikor átadták a bugaci Aranymonostor Látogatóközpontot, mely az Árpád-kor időszakát mutatja be 21. századi módszerekkel. A kiállítás anyagául szolgáló leleteket a Kecskeméti Katona József Múzeum régészei találták meg dr. Rosta Szabolcs múzeumigazgatóval az élen, a Duna-Tisza köze legnagyobb vallási, kereskedelmi és gazdasági központjának számító Pétermonostoránál.
Nagyon sűrű lakott terület volt a jelenlegi Hetényegyháza a szarmata és Árpád-korban. Erre a megállapításra jutottak a Kecskeméti Katona József Múzeum régészei. A szakemberek az M5-ös autópályát és az északi elkerülőt összekötő út kiépítése előtt, illetve a kivitelezéssel párhuzamosan végezték el 13 ezer négyzetméteren az ásatást.
Zajlanak a próbaásatások Hetényegyházánál, az északi elkerülő kialakításának nyomvonalán. A Kecskeméti Katona József Múzeum régészei három különböző kor településeire, egy karperecre és egy fiatal személy csontvázára bukkantak.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom