Címke: évforduló
Keresés
Dátum választó
Rendezés
28 találat
2024.12.13

50 éves a Zöldike Óvoda

Jubileumi ünnepséget tartottak ma délelőtt a Corvina Óvoda Zöldike Óvodájában. Az intézmény fennállásának 50 éves évfordulója alkalmából többek között az óvoda aktív és nyugdíjas munkatársait, vezetőit, dajkáit látták vendégül. Az eseményen Szemereyné Pataki Klaudia polgármester ajándékot adott át az ovinak.
2024.07.01

Dunavecse ünnepét gazdagították a kecskeméti szimfonikusok

A hétvégén ünnepelte várossá válásának 20. évfordulóját Dunavecse. A Bács-Kiskun vármegyei település vezetői vasárnap este az eseményhez méltó, felemelő programot szerveztek. A református templomban megtartott rendezvény résztvevői az ünnepi műsor második részében a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar játékában gyönyörködhettek.
2024.06.08

A Boldogasszony rózsakert tízéves születésnapját ünnepelték

Majdnem pontosan tíz évvel ezelőtt, 2014. június 7-én nyitották meg Kecskemét legszebb rózsakertjét a Katona József Gimnáziummal szemben. A Boldogasszony rózsakert nem csak egy virágoskert: "élő rózsafüzér", ahogyan Szemereyné Pataki Klaudia polgármester fogalmazott a kert születésnapját ünneplő szombat délutáni eseményen. A szép számban megjelent érdeklődők szabadföldi és balkonvirágokkal térhettek haza Gyenes István kertész jóvoltából.
2024.06.08

Élete érték és mérték

Zenetanárok és zeneszeretők, egykori kollégái és tanítványai a 120 éve született Andor Ilonára, a XX. század kiemelkedő karnagyára, a kodályi és bartóki kórusművészet példát és mértéket adó megalapozójára emlékeztek péntek délután Kecskeméten. Előbb Vacsiközben, a róla elnevezett utca első házának homlokzatán elhelyezett emléktáblánál helyezték el koszorúikat, majd a megyei könyvtár földszinti nagytermében B. Horváth Andrea zenetanár, KÓTA Életműdíjas karnagy tartott előadást az egész életét döntően meghatározó zenepedagógusról. Visszatekintésének mottójául Arany János gondolatát választotta: „Nem hal meg az, ki milliókra költi dús élte kincsét...”
2024.05.08

Jókaira emlékeztek halálának évfordulóján

Százhúsz évvel ezelőtt, 1904. május 5-én halt meg Jókai Mór, aki sok szállal kötődött Kecskeméthez is. Ezért is emlékezett meg az íróról ma délután a Katona József Emlékház baráti köre, a Bács-Kiskun Megyei Honismereti Egyesület és a Magyar Irodalomtörténeti Társaság.
2024.05.07

MÚZSA (2024. május 7.) Cziffra emlékkoncert Balázs Jánossal

Az idén 30 éve, hogy elhunyt Cziffra György, a valaha élt egyik legkiválóbb magyar zongoraművész. Az évforduló alkalmából a művész életét és munkásságát bemutató vándorkiállítás nyílik novemberben, a Magyar Zene Házában, amelyet Európa számos városában bemutatnak majd. Ennek előkészítésre szerveződött a Cziffra emlékkoncertek sorozata, amely Kecskemétről indulva, további négy hazai nagyvárosban mutatja be a zongorista zseni zenei sokoldalúságát.
2024.04.25

Stúdióbeszélgetés: dr. Feldmájer Péter

Ebben az évben emlékezünk országosan a holokauszt 80. évfordulójáról, s ehhez kapcsolódóan egész éves rendezvényeket szervez a MAZSIHISZ. Kecskeméten és Bács-Kiskun Vármegyében, több iskolában, közel 600 diák vett részt az április 16-i emléknap rendhagyó történelem óráján. Vendégeink: dr. Feldmájer Péter, a MAZSIHISZ Közép-Magyarországi Területi Csoportjának elnöke és Dr. Nagy István, a Kiskunfélegyházi Móra Ferenc Gimnázium pedagógusa.
2024.03.05

Kodály Zoltán és a Kodály Zoltán Vegyeskar jubileuma

Kodály Zoltán halálának 57. és a kecskeméti Kodály Zoltán Vegyeskar megalakulásának 136. évfordulójáról emlékeztek meg kedd délután a vasútállomás falán lévő Kodály-emléktáblánál. A megemlékezésen természetesen felcsendült az ének is, az ünnepség végén pedig megkoszorúzták az emléktáblát.
2024.03.05

Kodály halálának és a Kodály Zoltán Vegyeskar alapításának évfordulójára emlékeztek

Kettős jubileumról emlékeztek meg kedden délután a vasútállomás falán lévő Kodály-emléktáblánál. A kecskeméti születésű zeneszerző 57 éve, 1967. március 6-án hunyt el, a nevét viselő kecskeméti vegyeskart pedig 136 évvel ezelőtt, 1888. március 9-én alapították, eredetileg Iparos Dalárda néven. Kodály Zoltán 1949-ben személyesen járult hozzá, hogy a kórus felvegye a nevét. A keddi megemlékezésen Varga Sándor, a kórus titkára idézte fel Kodály életét és a kórus történetét, személyes élményeit is megosztva arról, amikor mint Kodály iskolás diák találkozott a mesterrel.