Mesevilágot varázsoltak a kórház gyermekellátó helyiségeibe

2024. 11. 07., 17:05
Mesevilággá varázsolták a gyermekellátó helyiségeket a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórházban. A gyermekosztály és a gyermekpszichiátriai osztály után a gyermekvérvételi helyiség, a gyermek ultrahang, a gyermek röntgen helyiség, a szülészet aranyóra szobája és az újszülött részleg bejáratai is megújultak a Csemetedoki projekt folytatásaképpen.
Fotó: Gyenes Kata
A galéria 51 képet tartalmaz

Az aranyszőrű bárány, és más magyar népmesei figurák kerültek a falra a gyermekambulancia várótermében. De megújult a gyermek ultrahang, a röntgen és vérvételi helyiség is, valamint az aranyóra szoba is. A Poli-Farbe Kft. és a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház ma ünnepélyes átadó keretében mutatta be a bócsai festékgyár 5 millió forintos adományából a  Kecskemétfilm Kft. figuráival igazi mesevilággá alakított gyermekellátó helyiségek belső tereit.

– Támogatóink segítségével szerettünk volna egy olyan mesebeli környezetet teremteni, ami egyedülálló Magyarországon. A cél az volt, hogy a gyermekek számára ismerősebb, kedvesebb környezetet biztosítsunk a várakozáshoz és az orvosi ellátáshoz. Így könnyebben telik az idő várakozás közben, és talán a vérvétel is is elviselhetőbb
— mondta dr. Lénárt Endre, a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház megbízott főigazgatója. 

Az új környezetben otthonosan érezhetik magukat az ide érkező gyerekek és a felnőttek is, beszélgethetnek a mesékről, így gyorsan elröpül a várakozás. Az átadó ünnepségen részt vett Mikulás Ferenc, a Kecskemétfilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Magyar Népmesék sorozat ötletgazdája, valamint az Arnon Dc grafikuscsapata, akik a mesevilágot megtervezték.

Boros Anikó grafikusművész elmondta, hogy nagyon sok mindenre kellett figyelniük az előkészítés során. – Beszélnünk kellett a nővérekkel, az orvosokkal arról, melyik helyiség milyen feladatot tölt be. Hol fontos, hogy a színeknek nyugtatóan hassanak, és hol érdemesebb vitálisabb színeket alkalmaznunk, hogy elvonjuk a figyelmet a vérvételről. Sok mindenre kellett ügyelnünk, ezért igen hosszú folyamat volt ez a munka - nyilatkozta nekünk Boros Anikó.

A Csemetedoki projekt tíz évvel ezelőtt indult, és ez már a harmadik felújítási ütem, mely a festékgyár által meghirdetett „SZÍNNEL, LÉLEKKEL KÓRHÁZ-FELÚJÍTÁSI PROGRAM” nyertes pályázataként valósulhatott meg.

Kapcsolódó cikk