SG Kecskemét Futsal: Fájó vereség a nyitófordulóban

2024. 08. 09., 22:15
Az Aramis taktikája jobban feküdt a nyitófordulóban, és elvitték a három egységet Kecskemétről.

A mérkőzést megelőzően Kajtár Mátyásnak adták át a tavalyi évi kimagasló teljesítményéért az Év Felfedezettje díjat. Kecskemét Megyei Jogú Város részéről Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony, a Magyar Labdarúgó Szövetség részéről pedig Mersich Péter voltak a díjátadók.

A várakozásoknak megfelelően a kecskeméti csapat kezdett lendületesebben, majd a 3. percben Fekete révén a vezetést is megszerezték formás támadást követően, 1-0. Ezt követően a budaörsi együttesnél volt többet a labda, ám próbálkozásaik rendre elhaltak. Sorcsere után ismét a kék oroszlánok voltak veszélyesebbek, de vagy a védelem, vagy Molnár a kapuban hárítani tudott. A félidő derekán Krajcsi passzolta el a labdát, és Szeghy került így helyzetbe, de fölé durrantott. A 12. minutumban jó helyről végezhetett el szabadrúgást az Aramis, Bognár pedig feltekerte a játékszert a bal felsőbe, 1-1. Nem sokkal később Pál tüzelt, ám a vendég portás kiszedte a léc alá tartó löketet. A 16. percben előbb Pál, majd a kipattanót Biró lőtte kapufára, közel volt a vezetés visszaragadása. Kontrát követően Bogdán tette próbára Krajcsi reflexeit, a kecskemétiek kapusa a kapufára tudta paskolni a lövést. Egy perccel a szünet előtt azonban már nem hibázott, jó ütemben fordult kapura, és védhetetlen gólt ragasztott, 1-2. Időkérés után jöttek a hazai rohamok, egyenlíteni viszont nem sikerült az első félidő végéig.

Igyekezett kapujához szegezni az SG Kecskemét Futsal ellenfelét, hogy minél előbb egyenlítsen, de a sietség sok technikai hibát szült. Masszívan védekeztek a budaörsiek, ellentámadásokból pedig veszélyeztetni is tudtak, az idő pedig nekik dolgozott. A 26. percben Kajtár szép cselekkel került helyzetbe, ám a befejezés pontlatlan volt. Ismét jó helyről végezhetett el szabadrúgást az Aramis, és most is gólra tudták váltani azt, Bognár volt pontos, 1-3. Mindent egy lapra feltéve mentek előre a kék oroszlánok, ám majdnem ráfáztak, de a kapufa kisegítette őket. A 29. percben egy szabad labdára csapott le Fekete, és szépen megoldotta védővel és kapussal a nyakán, 2-3. Vérszemet kaptak a hírös városiak, rendületlenül vezették támadásaikat. A mezőnyfölény meddő volt, a 35. percben pedig Büki szép egyéni megoldásokat követően zörgette meg Krajcsi hálóját, 2-4. Létszámfölényes taktikára váltott azonnal az SG Kecskemét Futsal, de nem tudtak percekig szépíteni, így kétszer is időt kellett kérni, utóbbit 1:20-szal a vége előtt. Áttörést ezután sem sikerült elérni, így fájó vereséggel kezdődött a 2024-25-ös szezon a hírös városiak számára. A végeredmény: 2-4.

Marko Gavrilovic sportigazgató: Gratulálok az Aramisnak, megérdemelten nyertek. Nem lepett meg a jó játékuk, mert mindig szoros meccseket játszunk velük. Gólérzékeny játékosaik ma kihasználták a lehetőségeket, és elvitték a három pontot. Tudtuk pontosan, hogy miben erősek, mégis ezekből tudtak gólokat szerezni. Vannak dolgok, amiket ki tudunk javítani, vannak viszont tényezők, amiket nem. Csalódottak vagyunk természetesen, de ez még csak az első meccs volt. A munkára, a fejlődésre kell koncentrálnunk, hogy a felsőházba jussunk majd az alapszakasz végén, ami borzasztóan nehéz feladat lesz.

SG Kecskemét Futsal – Aramis SE 2-4 (1-2)