Szemereyné Pataki Klaudia: napjainkban is szükségünk van Petőfi szellemiségére és az abban lakozó erőre

2024. 03. 15., 15:54
– Mi, itt Kecskeméten hiszünk a közösség felszabadító és alkotó erejében. Hiszünk, mert tudjuk, tapasztaljuk, hogy micsoda teremtő erő lakozik benne - mondta Szemereyné Pataki Klaudia a Katona József Könyvtár előtti téren Lakatos Pál Munkácsy-díjas képzőművész Jel című szobrának leleplezésénél, mely a nemzeti ünnep alkalmából rendezett városi ünnepségsorozat első állomása volt. A polgármester beszédében kérte: „Nézzünk körül, tekintsünk egy pillanatra vissza csak az elmúlt 10 évünkre.”
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 58 képet tartalmaz

– Szinte a semmiből, vert helyzetből, felálltunk és mára az egyik, ha nem a legsikeresebb magyar várossá tettük szeretett Kecskemétünket. Minden, amit Kecskeméten elértünk, amit fel tudunk mutatni, abból a hősiességből, abból az alkotó erőből fakad, melyet Petőfi ránk hagyományozott – emelte ki a városvezető, majd hangsúlyozta, „Napjainkban is szükségünk van Petőfi szellemiségére és az abban lakozó erőre, mert most, itt nekünk történelmi kötelességünk van. Eredményeink és a jövőnk érdekében meg kell védenünk a békénket, szavatolni kell városunk és minden lakója biztonságát, és boldog jövőt kell teremtenünk gyermekeinknek.”

Szemereyné Pataki Klaudia arról is beszélt, hogy „nem tehetjük meg, nem engedhetjük meg, hogy éket verjenek közénk. Megpróbálták már párszor. Hol az idegenek betelepítésének agyrém tervével. Hol külső zsoldban állók ledobásával. Most pedig a háborúval. Sőt, ha ez nem lenne még elég, gyermekeink biztonságának veszélyeztetésével.”

A városvezetője március 15-e alkalmából ismét nagy elődünk örökségét méltatta: „Minden bajunkra, minden minket érő kihívásunkra egyetlen megoldás létezik ma. Kövessük Petőfi példáját. Most ugyanis rajtunk a sor. Nekünk van feladatunk, rajtunk múlik Kecskemét, és nem kis részben Magyarország jövője.”

A polgármester a jelent érintve továbbfolytatta: „2024-ben nagy és fontos döntések várnak ránk. Választanunk kell a békés és szabad jövő, illetve az elnyomást és szétszóratást jelentő, fenyegető múlt között. Itt az idő, hogy végső győzelmet arassunk egykori elnyomóink és örököseik felett. Végleg legyűrhetjük a dicstelen múltat. (…)

– Ahogy a márciusi ifjaknak, úgy nekünk is cselekednünk kell. A mi fegyverünk a döntésünk lesz, mellyel Kecskemét jövőjét szolgáljuk.  Mert tiszta szívünkből szeretjük ezt a várost! Fogjunk hát össze, védjük meg békénket, védjük meg jövőnket mostantól kezdve minden áldott nap! Együtt bármire képesek vagyunk! Kecskemét minden előtt!
— fogalmazott a polgármester. 

A városi megemlékezés második állomása az evangélikus templomnál volt, ahol Bencsik Dávid, a Kecskeméti Katona József Gimnázium 7. osztályos tanulója a „Mi városunk, Kecskemét” című saját versét szavalta el.

Ezt követően a Városháza előtt folytatódott a rendezvény. A 10 órási harangjátékra díszőrség, vagyis a Kiskun Huszár és Honvéd Hagyományőr Egyesület tagjai sorakoztak fel a Kossuth-szobornál. Az őrségváltás után a résztvevő ünneplők elénekelték a Himnuszt, majd kezdetét vette a „Tied vagyok, tied, hazám” című műsor.

A műsorban közreműködött Bartos Barna operaénekes, Szemenyei János és Danyi Judit, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház színművészei, a Kecskemét City Balett szólistái, a Kecskemét Táncegyüttes, a Csiribiri Kölyökklub Kórusa Szűcs Magdaléna vezényletével, Varnyú Szonja, a Kecskeméti Kodály Iskola tanulója, valamint Hajdú Tamás és Katonka Milos, a Petőfi Sándor Katolikus Általános Iskola tanulói.

A műsort szerkesztette és rendezte: Barta Dóra, Harangozó Gyula-díjas, érdemes művész. A háromhelyszínes városi megemlékezést végül a Szózat és a koszorúzás zárta.

Kapcsolódó cikk