Találkozások a Katona József Könyvtárban

Márciusban két neves zenész volt a Találkozások beszélgetéssorozat vendége a Katona József Könyvtárban. Elsőként a Kecskeméten született Csereklyei Andrea énekművész ült a vendég székébe. Csereklyei Andrea hangszeresként kezdte, csellózni tanult a Kodály Iskolában. 1982-ben beválogatták a színházban futó Háry János daljáték szereplői közé.
Érettségi után a hangszeres képzést már nem folytatta, az énekművészi pályát választotta. A beszélgetés során legfontosabb szerepeit és pályafutásának néhány meghatározó állomását fotók segítségével elevenítette fel a művész. Csereklyei Andrea szakmai életének fontos eleme a tanítás. Hangképzést tanít a Miskolci Egyetem művészeti Karán, és 2014 óta a Zeneakadémia oktatója. Doktori fokozatát 2018-ban szerezte. Aktuálisan Kecskeméten is fellép a színház idei operaprodukciójában.
Hollókői Huba 2022-ben pályázta meg és nyerte el a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar karmesteri és művészeti vezetői pozícióját. Eredetileg hegedűművészi végzettséget szerzett a budapesti és a Helsinki zeneakadémián, ahová mestere, Szabadi Vilmos tanácsára jelentkezett.
Hollókői Huba a karmesteri képzettségét Finnországban szerezte, Jorma Panula mester irányításával. Hangszeres szólistaként és karmesterként is fellépett a világ számos neves hangversenytermében Angliától Németországon, Olaszországon, Finnországon, Ausztrián, Hollandián és Japánon át az Egyesült Államokig. Japán feleségével még a budapesti zeneakadémián ismerkedett meg, akivel két fiúgyermeket nevelnek. Egy finn városban élnek már több mint 10 éve, ahol a feleség a helyi szimfonikus zenekar koncertmestere.
A karmester beszélt szakmája kevesek által ismert műhelytitkaitól az eltérő kultúrák egymás mellett élésének érdekességeitől a gyermeknevelés sajátosságain át a család szabadidő-eltöltési szokásaiig sok mindenről.
A két muzsikussal rögzített beszélgetések szerkesztett változatát áprilisban tűzi műsorára a Kecskeméti Televízió.