Tovább forgácsolódik a kecskeméti gyurcsányista baloldal, már Vancsura is kilép

2024. 05. 17., 17:45
Nem csupán a Szövetség a Hírös Városért Egyesületből lép ki Vancsura István, de még a 3-as számú egyéni választókerület önkormányzati képviselői jelöltségétől is visszalép. Ezt a politikus jelentette be ma egy sajtótájékoztatón. Döntésének legfőbb indoka az, hogy Király József és Kopping Rita önhatalmúlag irányítja a gyurcsányista baloldalt Kecskeméten, és több politikai hibát is elkövettek. A mai bejelentésből látszik, hogy a baloldali összefogás teljesen szétforgácsolódott Dobos József, a Jobbik, a Momentum és most Vancsura kilépésével.

Tovább forgácsolódik a kecskeméti gyurcsányista baloldal. Vancsura István ma bejelentette, kilép a Szövetség a Hírös Városért Egyesületből, és visszalép a 3-as számú egyéni választókerület önkormányzati képviselői jelöltségétől is. Vancsura úgy indokolt, hogy az MSZP-s Király József, valamint a DK-s Kopping Rita lepacsizott egymással, és önhatalmúlag hoztak döntéseket.

Már nyárra a szövetségnek fel kellett volna állítania azt a csapatot, amelyik most sikerrel vehette volna a választáson az akadályokat. Erre volt igény az egyesületben, azonban a Demokratikus Koalíció tavasz óta ezt a problémát nem akarta megoldani, folyamatosan húzta az időt annak reményében, hogy a pártja egyre inkább erősödik és minél jobb pozíciókat tud elérni az ellenzéki tárgyalásokon. Így se tavaszra, se nyárra, de még télre sem állt össze a csapat
— nyilatkozta Vancsura István.

A DK nem volt hajlandó tárgyalóasztalhoz ülni. Ezt követően a DK a szövetség független, civil elnökét, Kisházi Antóniát MSZP- és LMP-segédlettel leváltotta, és az MSZP-s Brúszel László lett a szövetség elnöke.

Majd a DK paktumot kötött az MSZP-vel, amihez az LMP is asszisztált, miszerint a polgármesterjelöltet a szövetség részéről az MSZP adja, cserébe a DK elviszi a kompenzációs lista első helyeit. Nyilvánvaló, hogy ez más ellenzéki pártoknak, a Jobbiknak, a Momentumnak, és természetesen azon szervezeteknek, amelyek még csatlakoztak volna a szövetséghez, nem volt elfogadható
— magyarázta Vancsura István.

A DK és az MSZP ahelyett, hogy újra tárgyalta volna ezt a felállást, felrúgta az addig konszenzusos eljárást, és a közgyűlésen erővel átvitte azt a döntést, hogy az MSZP adja a polgármesterjelöltet, a DK pedig elviszi a kompenzációs lista befutó helyeit. Ennek lett az eredménye, hogy a Jobbik és a Momentum kivált az egyesületből.

Vancsura kiemelte: „a DK és az MSZP leuralta az egyesületet.”

A politikus azt is hangsúlyozta, hogy meg kellett volna próbálni szavazatmaximumot elérni bizonyos választókörzetekben, úgy, hogy egy baloldali jelölt induljon a Fidesz-KDNP jelöltje ellen. Megnevezte a felelősöket is az MSZP-s Király József, a DK-s Kopping Rita és az MSZP-s Brúszel László személyében, akik miatt elszállt a baloldali egyesület győzelmi esélye.

A szövetségben megmaradt politikai vezetőknek egyetlen céljuk volt, a vesztes szavazatokat, az ún. kompenzációs listán lévő szavazatokat minél nagyobb számban megszerezni. Számomra ez a politikai hozzáállás, magatartás elfogadhatatlan, álláspontom szerint az a szövetség, amely így politizál, és azok a helyi pártpolitikai vezetők, akik megmaradtak ebben a szövetségben, alkalmatlanok
— szögezte le Vancsura István.

A sajtótájékoztatón kérdésünkre Vancsura István elmondta, hogy Király József találkozott Márki-Zay Péterrel, hogy meggyőzze, álljon mellé a Mindenki Magyarországa Néppárt, azonban Márki-Zay Péter Király József személye miatt nem támogatta a szövetséget.

A mai bejelentésből látszik, hogy a baloldali összefogás teljesen szétforgácsolódott Dobos József, a Jobbik, a Momentum és most Vancsura István kilépésével.