Alzheimer séta és Alzheimer Café lesz Kecskeméten – Dr. Bagi Anett volt a KTV vendége

2025. 09. 17., 08:48
Szeptember az Alzheimer világhónapja. Idén 8. alkalommal szervezi meg a Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda az Alzheimer sétát. Szeptember végén pedig ismét lesz Alzheimer Café is. A programok részleteiről beszélt a KTV-ben dr. Bagi Anett, a Kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda vezetője.

Alzheimer séta  2025.09.18. csütörtök   15:30

Idén 8. alkalommal szervezik meg az Alzheimer sétát Kecskeméten. A megmozdulás egy országos kezdeményezés, amellyel szolidaritásukat fejezik ki a résztvevők a demenciával élőkért és gondozóikért, illetve felhívják a figyelmet a betegséggel élők számának drasztikus növekedésére. Az országos felhíváshoz kapcsolódva 2025-ben a zene erejével és a generációk kapcsolódásának lehetőségével szeretnék színesíteni a programot. 

Alzheimer café 2025.09.23.  16:30

Az országos felhíváshoz csatlakozva idén szeptemberben is lesz Alzheimer Café,  a téma a zene és a memória kapcsolata lesz. A szervezők arra keresik a választ, hogyan tud segíteni a zene a tanulásban, a memória fejlesztésében.

A rendezvényekről szóló beszélgetés itt nézhető vissza: