Együttműködés az egészségügyi szakdolgozók képzéséért
Mintegy 20 ezer ápoló hiányzik ma Magyarországon az egészségügyi rendszerből. Ezt a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karának dékán helyettese mondta szerdán a Kecskeméti Szakképzési Centrum Bibó utcai épületében tartott sajtótájékoztatón. Dr. Beke Szilvia kifejtette, a Gál Ferenc Egyetem képzésein nem csupán az egészségügyi szakdolgozók tudják megújítani működési kártyájukat, hanem az egészügyi területen felmerülő hiány pótlását is segíteni fogják a Bács-Kiskun Megyei Oktatókórházzal és a Kecskeméti Szakképzési Centrummal együttműködve.
Dr. Papp Zoltán, a Szent-Györgyi Albert Technikum igazgatója a sajtótájékoztatón elmondta, ez a 31 kredit nagy segítség lesz a diákok számára. Hangsúlyozta, fontos, hogy még több egyetemet végzett ápoló dolgozik majd Kecskeméten. Az egyetem küldetésének tekinti, hogy a magas szintű, szakmai ismeret átadása mellett világnézeti, erkölcsi tartású útravalót adjanak a diákoknak.
– A világi és a hitéleti képzések is elsősorban segítő szakmák képzését, továbbképzését szolgálják. Ezek közé tartozik a családvédelem, a testi-lelki fogyatékossággal élők ápolása, segítése, valamint idősgondozás - hangsúlyozta Prof. Dr. Dux László, a Gál Ferenc Egyetem rektora.
Az eseményen az is elhangzott, hogy a Gál Ferenc Egyetem kecskeméti Bolberitz Pál Képzési Központjában szeptembertől újra várják majd a hallgatókat.
– Kecskeméten természetesen a szakirányú továbbképzéseket: az iskolai szociális munkát, az iskolai-óvodai mentálhigiénét, a szakpedagógusi vizsgát, az egészségfejlesztő mentálhigiénét és a szociális gerontológiát hirdetjük meg szeptemberi kezdéssel - árulta el dr. Mák Kornél, a Gál Ferenc Egyetem docense, a Bolberitz Pál Képzési Központ vezetője.
A sajtótájékoztatón bemutatták azt a Bolberitz-hagyatékot, amely festményeket, iratokat, kitüntetéseket tartalmaz. Ezeket a hittudós testvére ajánlotta fel az képzési központnak.