Jubileumi versünnep Kecskeméten: 30. alkalommal találkoztak a versmondók

2026. 04. 14., 18:05
30. Alkalommal rendezték meg a Versmondók Találkozóját Kecskeméten. Ma a 7-8. osztályos diákok mérhették össze tudásukat egy erős szakmai zsűri előtt.
A galéria 9 képet tartalmaz

Játékos feladatokkal kezdték az idén már harmincadik alaklommal megrendezett Versmondók Találkozóját. A Kecskeméti Ifjúsági Otthon és a Kecskeméti Drámapedagógiai Műhely versenyén kedden a 7. és 8 .osztályos tanulók adhatták elő választott verseiket.

Acsai Rita, a Közművelődési Divízió igazgatója szerint a versenyre inkább egy ünnepként tekintenek.

— A fő célja a tehetséggondozás, de azt mindig kiemelik a szakemberek, hogy nem versenyként tekintenek erre a találkozóra, hanem inkább egy ünnepre, versünnepre. Próbálják a gyerekekben megtartani, azt a versszeretetet, ami ugye kiskorunktól azért még velünk él hosszan. Próbálnak nekik mindenféle tanácsot adni, tehát mindenki, aki eljön azért gazdagodik egy csomaggal. Mindenki kap egy címet, hogy éppen ő a legzengőbb hangú versmondó vagy a verskedvelő versmondó és akkor így mindenki egy tapasztalattal is gazdagodik tehát nem az a lényeg feltétlen, hogy ki jut tovább egy döntőre, hanem hogy mindenki kapjon a versmondáshoz olyan szakmai tanácsokat, amivel a továbbiakban tovább tud lépni
— mondta Acsai Rita. 

A gyerekek egy erős szakmai zsűri előtt mondták fel választott verseiket, aminek tagjai drámatanárok. Több válogató is lezajlott a mai elődöntőig. Az utóbbi időkben több mint 500-an jelentkeztek erre a megmérettetésre és a városi elődöntők után kerülnek ki a szerencsések az országos döntőre.

— Az elődöntők több fordulóban, különböző korcsoportokban zajlanak. A programok játékos, ráhangoló bevezetéssel indulnak, majd a résztvevők elmondják saját verseiket, végül pedig tanácsadással és oklevélátadással zárulnak. A továbbjutók a végén megkapják azt a kártyát is, amellyel április 25-én részt vehetnek a döntőn.
— tette hozzá a szakember.

Az eseményhez kapcsolódik a Nagy Versmondás, ami szerdán a Főtéren lesz megtartva. A közös versünnepen több költőre is emlékeznek köztük Buda Ferencre, aki idén lenne 90 éves.

— A versünnepet az április 11-i költészet napjához legközelebb eső napon rendezzük meg holnap a kecskeméti Főtéren, amelyhez a város immár 14. alkalommal csatlakozik egy országos kezdeményezés részeként. A rendezvény fél háromtól várja az érdeklődőket és mivel idén Buda Ferencre emlékezünk az ő 90. évfordulójára, így Buda Ádám a fia fogja elmondani a verseket  — hangsúlyozta Acsai Rita.

A harminc év alatt módszertanilag sokat fejlődött és remélik ezt a színvonalat továbbra is tudják tartani, mondta az igazgató. A szerdai Nagy versmondásról további információt a Kecskeméti Hírös Agóra honlapján találnak.