Közvilágítást kapott a Hunyadi tér és a szekérkerék is visszakerült a helyére
A megemlékezés kezdetén Szabó Sándor tárogatóművész kíséretével elénekelték a Himnuszt, majd Pászti András, Hunyadiváros önkormányzati képviselője köszöntötte a jelenlévőket. Felidézte, hogy a Hunyadi János-emlékművet, Kiss István szobrászművész alkotását 1985-ben helyezték el az akkor még Április 4-e térnek nevezett parkban.
Pászti András megköszönte Timafalvi László volt kecskeméti rendőrkapitány munkáját a szoborkompozíció részét képező, idén februárban eltulajdonított szekérkerék felkutatásában, valamint Lakatos Pál szobrászművész restaurációját. Ugyancsak köszönetet mondott a hunyadivárosi Fázis-Elektro Bt.-nek a három lámpa felajánlásáért és üzembe helyezéséért, valamint a Kecskeméti Városüzemeltetési Nonprofit Kft.-nek és ügyvezetőjének, Boros Gábornak közreműködésükért.
Szelei Mózes, a Bolyai János Gimnázium tanulója Arany János Mátyás anyja című versét szavalta el, majd Bán János – szerzői nevén Bán Mór – tartott emlékező beszédet, melyben felidézte a nándorfehérvári diadal izgalmas részleteit, kiemelve, mennyire fontos, hogy történelmi sikereinkre is emlékezzünk, ne csak tragédiáinkra. Beszéde végén megjegyezte, hogy éppen aznap vették fel a Pannonia Studióban a készülő Hunyadi-tévésorozat zenéjét. A Bán Mór könyvei alapján készülő grandiózus filmsorozat várhatóan év végén kerül képernyőre.
A megemlékezésen közreműködött a Kiskun Huszár és Honvéd Hagyományőr Egyesület. Az esemény végén egyik tagjuk helyezte el Kecskemét városa, a Hunyadivárosi Tanácsadó Testület, a Hunyadivárosi Nyugdíjas Klub és az Akikért a déli harang szól a Hunyadivárosban Egyesület közös koszorúját.
Az Országgyűlés 2011. július 7-én nyilvánította július 22-ét a nándorfehérvári diadal emléknapjává a győzelem 555. évfordulójának tiszteletére. A kecskeméti megemlékezést minden évben a Hunyadi téren álló szoboregyüttesnél tartják.