Forray Gábor legénysége mindent megtett, hogy borítsa a papírformát a Falco ellen, ám az alapszakasz győztesének akarata érvényesült. A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vasárnap 17 órakor a Szolnok ellen lép pályára a bronzmeccsen a kupában a Tüskecsarnokban.
Szombaton 20 órakor a Falco KC Szombathellyel csap össze a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a Magyar Kupa elődöntőjében. A fővárosi négycsapatos fináléban még a Sopron és a Szolnok lesz ott a másik ágon.
Izgalmakban gazdag ütközetben vívta ki a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőt, amelynek a fővárosi Tüskecsarnok ad otthont. Ellenfelük a Falco KC Szombathely lesz a szombaton 20 órakor kezdődő elődöntőben.
Az Arconic-Alba Fehérvár otthonában kezdődik meg a párharc a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét számára. A pontos kezdési időpontok az esetleges televíziós közvetítések függvényében még változhatnak.
2006. április 28-án este a jóval esélyesebbnek tartott Paksot győzött le a kecskeméti férfi kosárlabdacsapat, a Magyar Kupa döntőt ráadásul a teljesen megtelt ASE-csarnokban rendezték. Az Univer KSE 3 ponttal nyert a lelkes kecskeméti drukkerek buzdításának is köszönhetően, és történelmet írt, kupagyőztes lett.
Szombaton szoros végjátékban aratott fontos sikert a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az alapszakasz utolsó fordulójában Zalaegerszegen szombat este. A mérkőzés kedden (holnap) este 17 órakor látható a Kecskeméti Televízióban.
A versenyengedéllyel nem rendelkező középiskolás kosarasok Diákolimpia® országos döntője zajlott a hétvégén. A dobogó tetejére ezúttal pannonhalmi és budapesti csapatok állhattak, de ez a három nap inkább az örömsportról szólt a résztvevőknek.
A Kecskeméti Televízió Sportmagazinjában vendégeskedett Sinka-Pálinkás Szofi és Ivkovic Milán, akik profi csapatokhoz szerződtek a közelmúltban. A Mercedes-Benz Gyár Nemzeti Kosárlabda Akadémia két csillagával beszélgettünk.
A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét nagy csatát vívott pénteken a Sopronnal, és a feszült összecsapáson végül a vendégek örülhettek. A mérkőzés kedd 17.30-kor látható a Kecskeméti Televízióban.
Tízéves fennállását ünnepelte nemrégiben a Mercedes-Benz Gyár Nemzeti Kosárlabda Akadémia. Az estélyen Ivkovicné Béres Tímeát, az akadémia alapító-igazgatóját az országos kosárlabdaszövetség emlékérmével tüntették ki.