Támogatói ankéton összegezte az eredményeket a Kecskeméti TE vezetősége
Elsőként dr. Filus Andor ügyvezető igazgató számolt be az előző, tavaly szeptemberben tartott támogatói klub óta történt főbb eseményekről, illetve az új támogatók kedvéért általános ismertetőt is tartott a Kecskeméti TE és a Kecskeméti Labdarúgó Akadémia felépítéséről, működéséről.
Kecskemét városa és egyúttal a klub jelmondatából kiindulva - "Sem magasság, sem mélység nem rettent" - fontosnak tartotta kiemelni, hogy a mostani, robbanásszerű sikerek nem szabad, hogy megszédítsenek, hanem alázattal folytatni kell a munkát a fenntartható fejlődés szellemében. A fő cél, hogy a KTE tartósan megvesse a lábát az NB I-ben - húzta alá.
Ami a Széktói Stadion felújítását illeti, évek óta próbálnak forrásokat előteremteni, eddig azonban nem történt ebben áttörés, és a jelenlegi gazdasági helyzet sem kedvez a finanszírozásnak. Ami jelenleg konkrét terv, hogy a szezon végén, azaz május legvégén megkezdődhet a stadion gyepszőnyegének átfogó fejlesztése, ami már az UEFA-előírásoknak is meg fog felelni. A további fejlesztéseket, beleértve a nézőtérnek és a stadion többi részének a felújítását fokozatosan lehet majd ütemezni, ahogyan rendelkezésre állnak a források - mondta dr. Filus Andor.
Az utánpótlás-nevelésről szólva kiemelte, hogy egyre több gyerek szeretne focizni Kecskeméten, jelenleg már a 300-at közelíti az akadémia keretei között edző fiatalok száma. Már 6 éves korosztálytól foglalkoznak a gyerekekkel, és jelenleg három kecskeméti általános iskolában is tartanak labdás edzéseket. A kecskeméti akadémia jelenleg úgynevezett tehetség központként működik, ami az MLSZ által kialakított képzési hierarchia második fokát jelenti. Ennek következtében sajnos a legtehetségesebb fiatalokat 14 éves korban elszívják a kiemelt akadémiák, melyekből 10 van az országban.
Dr. Filus Andor után a KTE sportigazgatója, Tóth Ákos mutatta be azt a munkát, amit az elmúlt három és fél évben véghezvittek a klubnál. Ekkor érkezett Kecskemétre sportigazgatóként, és ez volt az az időszak, amelyben a Kecskeméti TE harmadosztályból feljutott az NB I-be.
Tóth Ákos felidézte a Szabó István vezetőedzővel végzett közös munkát, melynek keretében módszeresen felépítették a mai csapatot. Olyan fiatal játékosokat kerestek, akiknek már volt némi tapasztalatuk, és nagyon motiváltak voltak a sikerre. Kiemelte a klubnál folyó komoly edzőmunkát, amely az országban egyedülálló, speciális erőnléttel vértezi föl a kecskeméti játékosokat. Ennek köszönhető az is, hogy alig van sérülés a csapatban - tette hozzá.
Tóth Ákos kitért arra is, hogy a jövő kihívása lesz egyben tartani ezt a nagyszerű csapatot, hiszen a többi klub nyilván szívesen igazolna majd le többeket is a keretből. - Arra törekszünk, hogy együtt maradjon a csapat - hangsúlyozta.
Az ismertetők után dr. Salacz László országgyűlési képviselő kért szót, felidézve, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter mai kecskeméti látogatásán mondott beszédében kifejezetten utalt a KTE kiemelkedő sikereire.
A csütörtök délutáni ankéton ezután szakmai vizekre eveztek: kérdésre válaszolva Szabó István vezetőedző ment bele részletesen az edzési módszerekbe, melyek a siker egyik fontos összetevőjét adják. A találkozó kötetlen beszélgetéssel zárult.
A KTE legközelebb szombaton lép pályára a Széktói Stadionban a Zalaegerszeg ellen. A lilák a tabella stabil 2. helyéről várhatják az összecsapást, míg a ZTE a 8. pozíciót foglalja el. Az OTP Bank Ligából ezzel együtt még 7 forduló van hátra.