Címke: Kiskunsági Nemzeti Park
Keresés
Dátum választó
Rendezés
385 találat
2025.01.01

50 éves a Kiskunsági Nemzeti Park

A 2025-ös újévben ünnepeli a Kiskunsági Nemzeti Park alapításának 50. évfordulóját. 1975. január 1-jén jött létre hazánk második nemzeti parkja.
2024.12.08

Téli madárérdekességek a Fehér-tavon

Puskás József, a Kiskunsági Nemzeti Park kollégája a Fehér-tavon rögzített felvételeiből készített egy rövid összeállítást. A videóban szereplő fajok több ízben is aktuálisak ebben az időszakban.
2024.12.08

Mikulás-túra a fülöpházi homokbuckákon

Volt, aki Télapó sapkában érkezett a fülöpházi Mikulás-túrára vasárnap. A Kiskunsági Nemzeti Park a homokbuckák felderítésére invitálta a vendégeket. Kecskeméttől alig 20 kilométerre indul a Báránypirosító és a Garmada-tanösvény, amelyek a különleges buckavidék félig kötött homokterületeinek geológiai, növény- és állattani jellemzőit mutatják be, ezt járták ma körbe a túrázók.
2024.10.21

Sokakat vonzott Lakitelek-Tőserdőbe a Térségi Értékjáró Séta

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület a Térségi Értékjáró Séta sorozat keretén belül Lakitelek-Tőserdőbe invitálta a vendégeket október 19-én, szombaton az idei év negyedik kirándulása alkalmával, amely ismét hatalmas érdeklődés mellett zajlott 71 résztvevővel. Ez a Tisza-menti táj őrizte meg leginkább azokat a tájképi és természeti értékeket, amik a folyószabályozás előtti időkre voltak jellemzők.
2024.07.20

303 gólyafióka kapott gyűrűt a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság működési területén

Az idei évben is sikeresen lezajlott a fehér gólyák látványgyűrűzése, amelyet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) önkéntesei és a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai végeztek Bács-Kiskun vármegyében és Szegeden. Az MVM Démász Áramhálózati Kft. emelőkosaras autóval és villanyszerelők aktív segítségével járult hozzá a népszerű gólyavédelmi programhoz. A látványgyűrűzések keretében összesen 303 gólyafióka kapott jelölést, az eseményeket több, mint 2150 érdeklődő kísérte figyelemmel.
2024.06.29

Július 3-án nyílik a Puszta Kapuja Információs Központ

Szeretnék megismerni a homokpuszták világát és az emblematikus Bugac-puszta tájtörténetét? Szívesen betekintenének a múltban itt élt emberek hétköznapjaiba? Vagy esetleg barangolnának az itteni élőhelyeken? - Látogassanak el a Kiskunsági Nemzeti P Park legújabb látogatóközpontjába!
2024.06.22

Hűsöljön a Kurgánban!

Új épületben, a Kurgán Házban megtekintheti a Kiskunsági Nemzeti Park új kiállítása a síkságok jellegzetes halmairól, ahol összefonódik a történelem a néphagyománnyal és a természetvédelemmel. Megismerhető a sztyeppék, gyepek sokszínű világát, őseink életét, valamint betekinthet a szegedi Fehér-tó gazdag élővilágába, amit a Tisza-völgyi Bemutatóház hagyományos kiállítótere mutat be.
2024.05.18

Programok a Magyar Nemzeti Parkok Hetén

A Kiskunsági Nemzeti Park idén tizennyolcadik alkalommal rendezi meg a Magyar Nemzeti Parkok Hete programsorozatot. Május 21. és 26. között valamennyi nemzeti parkban gazdag programkínálat, izgalmas kalandtúrák, családi programok várják a természetbarátokat.
2024.05.12

Gyűrűs széki lilét figyeltek meg a Felső-kiskunsági-tavakon

A Kiskunsági Nemzeti Park munkatársa egy színes gyűrűvel jelölt hím széki lilét figyelt meg május 6-án a Felső-kiskunsági-tavakon. A gyűrűn a C6 felirat volt olvasható, amelyből gyorsan kiderült, hogy a madarat fióka korában három évvel ezelőtt (2021.05.31-én) a fülöpszállási Kelemen-széken gyűrűzte Sápi Tamás. Az azonosításkor a hím madár egy tojó kötelékében mozgott, ennek megfelelően miden jel arra utalt, hogy a madarak egy párt alkotnak és a területen költésbe kezdenek, ezzel is erősítve a széki lile veszélyeztetett magyarországi populációját.
2024.05.11

Díszes nyárfacincér Kunadacs környékén

A napokban a Kiskunsági Nemzeti Park kollégájának szeme elé került egy díszes nyárfacincér (Saperda perforata) kifejlett példánya Kunadacs külterületén. A meglehetősen adathiányos faj megfigyelése azért is érdekes, mert a rajzása jóval később, júniusban történik.
2024.04.27

Virágzó orchideák színesítik a kiskunsági gyepeket

Fő szabály szerint a májusi és a júniusi hónapokban – a számos más természeti érték mellett – az orchideák kerülnek a figyelem középpontjába. Ugyanakkor az idei évben már az áprilisi kirándulásaink során a szemünk elé kerülhetnek ezek a színpompás növényfajok.
2024.04.21

Már repülnek a kardoslepkék és a fecskefarkú lepkék!

Már napok óta megfigyelhetők a szép számmal repülő kardoslepkék és fecskefarkú lepkék. A két fajt röptükben nem is olyan könnyű elkülöníteni. Cikkünkben összegyűjtöttük a két faj életmódjához és természetvédelmi helyzetéhez kapcsolódó információkat.