Az nem vitás, hogy minden évszaknak megvan a szépsége. Pont ebből fakad az a tény is, hogy igen változó eredményt kapnánk, ha felmérést készítenénk, kinek melyik a kedvence.
Részt vettek az árvízi védekezésben a Bács-Kiskun vármegyei tűzoltók is ott, ahol az önkormányzatok segítséget kértek. Hartán, Solton, Dunapatajon és Baján közel 150-en töltötték a zsákokat, fóliáztak, építettek nyúlgátat, magasították és erősítették a töltéseket. Baján a tetőzés után is a helyszínen voltak a katasztrófavédők, hogy a buzgárokat és a szivárgásokat megszüntessék.
Több vármegyében erősen elszaporodtak tél végére a mezei pockok. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a földhasználók figyelmét: kiemelten fontos, hogy késlekedés nélkül felmérjék a kártevő népességét a táblákon és azok környezetében. Az időben megtett védekezéssel csökkenthető a kártétel, melyhez többféle készítmény és felhasználási forma is a gazdák rendelkezésére áll.
Egyre több a felső légúti megbetegedés. Az ősz megérkeztével a megfázásos tünetek többféle betegséget, jellemzően vírus okozta problémát mutatnak. A megbetegedés szempontjából veszélyesebb időszakokra azonban fel lehet készülni.
A szúnyogok által terjesztett nyugat-nílusi láz magyarországi megjelenése miatt a szúnyogcsípések megelőzésére és a szúnyogok elleni védekezésre kéri a lakosságot a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK).
Magyarországon a parlagfű a legtöbb kellemetlen tünetet kiváltó allergén, amely a lakosság jelentős részének egészségét, életminőségét rontja, továbbá a mezőgazdaságban gyomnövényként közvetlenül is gondot jelent, hiszen jelentős terméskiesést is okozhat. A parlagfű elleni eredményes védekezés tehát közös érdekünk.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlapon - kizárólag a felhasználói élmény fokozásának érdekében - ún. sütiket alkalmazunk. A hírportál használatával Ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.Elfogadom