Együttműködési megállapodást kötött az egyetem és az agrárkamara

2024. 02. 16., 16:44
A Kertészeti és Vidékfejlesztési Kar hallgatói profitálhatnak a Neumann János Egyetem (NJE) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) együttműködési megállapodásából. Pénteken írták alá azt a dokumentumot, amely szavatolja, hogy az egyetemisták már tanulmányaik utolsó félévében minimálbérért dolgozhatnak bármelyik megyei agrárkamaránál.
Fotó: Banczik Róbert
A galéria 13 képet tartalmaz

Kecskemét megint újat mutatott, ugyanis országos szintre emelte a gyakorlatorientált, duális képzését. A Neumann János Egyetem elsőként írta alá ma azt az együttműködési megállapodást a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával, mely egy másik perspektívából közelíti meg a mérnök- és agrárképzést.

Szemereyné Pataki Klaudia polgármester az eseményen elmondta: „Ez egy olyan kulcsfontosságú ágazat, ami nem megy ki a divatból, mindig a központi témája lesz egy életképes vidéknek, egy életképes városnak és egy életképes nemzetnek.”

Az agrárgazdálkodás az élet esszenciája, ha nincs egészséges táplálkozás, egészséges élelmiszer, termékek, amelyek a piacra, az asztalunkra, a boltokba kerülnek, akkor megnézhetjük utána a jövőnket, az életünket, a családok, a vállalkozások jövőjét is.
— fogalmazott Szemereyné Pataki Klaudia.

Dr. Fülöp Tamás, a Neumann János Egyetem rektora az eseményen hangsúlyozta: a munkaerőpiac szempontjából a duális képzésnek meghatározó szerepe van.

Az agrárkamarával való együttműködés egy új dimenziót jelent a hallgatók számára, hiszen egy országos szervezetnek a munkájába kapcsolódhatnak be. Ez egy egyedülálló lehetőség a számukra. Egyetemünk mindig is a gyakorlatorientált képzésről volt híres, és a duális képzés bevezetésében is élen járt. A Neumann mint az alkalmazott tudományok egyeteme a munkaerőpiac, a vállalatok igényeihez kapcsolódóan fejlesztette a képzéseit
— mondta dr. Fülöp Tamás rektor.

Gáspár Ferenc, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Bács-Kiskun Vármegyei Szervezetének elnöke kiemelte: a legfontosabb céljuk, hogy a jövő generációja megfelelő képzettséggel, tapasztalattal kerüljön ki az egyetemről. A hallgatókat mindenben segítik, hogy elsajátíthassák a gyakorlati tudást.

Nem titkolt célunk, hogy a hallgatók a tanulmányaikat befejezve, már megfelelő munkatapasztalattal rendelkezve készen álljanak egy új, jól működő, dinamikus csapat részei lenni. A terveink szerint az utolsó félévben a hallgatók már teljes értékű dolgozókként vesznek majd részt a rendszerben, munkájukat minimálbérrel szeretnénk jutalmazni
— mondta Gáspár Ferenc megyei NAK-elnök.

Az együttműködési megállapodás nem csupán a NAK Bács-Kiskun Vármegyei Szervezetét érinti, az ország bármely megyei agrárkamarájához lehet jelentkezni. A hallgatók tanulmányaik utolsó félévében a falugazdász-, valamint a referenshálózat munkaköreiben tudnak elhelyezkedni.