„Ez a jóleső fáradtság” - Adamik Zoltán a Sportmagazinban

2024. 02. 20., 17:28
Nyíregyháza kiváló pályája adott helyet az 50. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságnak. A KARC atlétikai szakosztályának versenyzői Kecskemét eddigi legsikeresebb szereplését hozták össze a hétvégi versenyen. Az eredményekről Adamik Zoltán, a szakosztály vezetőedzője számolt be a Kecskeméti Televízió hétfői Sportmagazinjában.

Az elmúlt hétvégén három bajnoki címet szereztek a KARC atlétái a nyíregyházi 50. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságon. Tegnap az atlétikai szakosztály vezetőedzője, Adamik Zoltán volt a Kecskeméti Televízió Sportmagazinjának vendége, aki elárulta, a hétvégi versenyen megszületett a hírös város történetének legeredményesebb atlétikai szereplése.

Kecskemét város atlétikájában felnőtt bajnokságon eddig a legtöbb aranyérem, amit egy bajnokságon begyűjtöttünk, egy darab volt. Ez többször is sikerült, de egynél többet sosem nyertünk. Most nagyon nagy örömmel mondom, hogy hármat is sikerült behúzni. Ezzel az éremtáblázatban a Honvéd után holtversenyben mi vagyunk a második legtöbb aranyat gyűjtő egyesület
— idézte fel büszkén az eredményes szereplést Adamik Zoltán.

Adamik Zoltán elmondta, hogy Palkovits István esélyeshez méltó módon az 1500 méteres és a 3000 méteres távot ismegnyerte. Németh Gyula tanítványa igazolta, hogy jelenleg ő a legjobb magyar távfutó. A vezetőedző kiemelte, hogy Németh Mátyás hetek óta tartó betegsége ellenére pénteken úgy döntöttek, hogy elindul a távolugrásban. Ő ugrásról ugrásra javulva, a hatodik kísérlettel döntötte el a bajnoki cím sorsát.

Van még egy fontos bronzérem Fekete István révén, aki súlylökésben szerzett harmadik helyet. Kiemelném még két fiatalunkat, akik tavaly még az EYOF-on, tehát az U18-as korosztályban versenyeztek, ezúttal negyedik helyeket hoztak össze. Deák Zalán a két sprintszámban, 60 és 200 méteren lett negyedik helyezett. Pap Kincsőnek pedig a női súlylökésben, egy új egyéni csúccsal sikerült a negyedik helyre fölkapaszkodnia
— fogalmazott Adamik Zoltán.

Adamik Zoltán azt is hozzátette, hogy a női gátasok parádés versenyen vannak túl. Mindezek az eredmények a nemzetközi téren is nagyon komolynak számítanak, azonban az olimpiai küldöttség döntései még messze vannak. Májusban kezd majd tisztulni a helyzet, akkor kezdődnek a nagy számolgatások – szögezte le a vezetőedző.