Múzsa: Csehov-premier, Balanyi-tárlat, Otthon mozis programok a terítéken
A tegnap esti Múzsa összeállításban először az új színházi bemutatóról tudósítottunk. Február 16-án mutatta be a kecskeméti társulat Csehov Három nővér című színművét a Kelemen László Kamaraszínházban, Szente Vajk rendezésében. Az előadásban szöveghűen hangzik el a színmű, de a darab látványvilága és számos kiegészítő elem a múlt század nyolcvanas-kilencvenes éveit idézi, korabeli magyar slágerekkel, és egyetemes popkulturális utalásokkal megtámogatva a befogadást.
Február 15-én a Nemzetközi Kerámia Stúdió Kápolna Galériájában nyílt kiállítása Balanyi Zoltán szobrászművésznek Hármas egység címmel. A Károli Gáspár Református Egyetem pedagógusképző karának tanára a megnyitón maga beszélt szobrászi hitvallásáról és művészetelméleti kutatásainak konklúzióiról. A galéria tereiben elhelyezett változatos műtárgy-anyag mellett a nagyméretű Balanyi-szobrok fotói is helyet kaptak. A tárlat március 2-ig lesz látogatható.
Premier előtt vetítette az Otthon mozi Breier Ádám filmrendező első nagyjátékfilmjét Lefkovicsék gyászolnak címmel. A vetítést követő közönségtalálkozón Breier Ádám beszélt a film megszületéséről, és válaszolt a nézők kérdéseire. A közönségtalálkozót követően a rendező exkluzív interjút adott a Múzsa magazin számára, amelyből kiderülhet, hogy igazi családi film született, sok keserédes pillanattal. A filmet holnaptól, február 22-től tűzik műsorukra a mozik országszerte.
A stúdióbeszélgetés sávjában Csenkiné Túri Edit, az Otthon mozi vezetője és Szabados László történelemtanár volt a vendég. Velük az Otthon mozi első féléves programjáról és a tavaly elindult, sikeres, középiskolásoknak meghirdetett történelmi filmklubról beszélgettünk. Szabados László, a református gimnázium történelemtanára az, aki az egyes filmek előtt felkészíti a közönséget a látottak befogadására. Elhangzott a műsorban, hogy a vetítésekre a középiskolások mellett a kívülálló érdeklődők is bejuthatnak.