Világszínvonalú egynapos sebészeti egységet adtak át Kecskeméten
A zöldmezős beruházásként, több mint nettó 2,1 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból megvalósult egynapos sebészeten április elején végezték az első műtétet, az ünnepélyes megnyitót azonban jobbnak látták egy egyhónapos sikeres tesztüzem után megtartani – mondta a helyszínen dr. Gondos Miklós főigazgató. "Ez az épület működik, ez a rendszer működik" – jelentette ki.
Dr. Gondos Miklós köszönetet mondott a vármegyében működő valamennyi társintézményüknek – Kiskunhalasnak, Kalocsának, Kiskunfélegyházának, valamint a megyén kívül Szekszárdnak – a fejlesztésben nyújtott segítségükért.
A főigazgató kitért arra is, hogy a sebészet és az aneszteziológia fejlődésével folyamatosan nőhet azoknak a beavatkozásoknak a köre, amelyeket el lehet végezni az egynapos sebészeten.
Az egynapos sebészet olyan speciális, többnapos kórházi kezelést kiváltó ellátás, amely 24 óránál rövidebb ellátási időt igényel.
A megyei kórház kecskeméti, Nyíri úti telephelyen található, mintegy 2.890 m2-es területű új létesítményben 3 műtő, 36 férőhellyel bíró 19 betegszoba, továbbá számos kiszolgáló helyiség található. A beruházáshoz közmű-, kert-, parkoló-, út- és járdaépítés is kapcsolódott.
Az országos egynapos sebészeti hálózat fejlesztése során olyan különálló, legalább négy szakmát érintő, multidiszciplináris, önálló, egynapos egységek kialakítása történik, amelyekben az egynapos ellátásba bevont szakmák betegei a minimál invazív sebészetnek és az új aneszteziológiai technológiáknak köszönhetően kevesebb komplikációval, gyorsabban gyógyulhatnak – olvasható az Országos Kórházi Főigazgatóság sajtóközleményében.
Gerencsér Andrea elmondta: az EFOP-2.2.0 projekt, melynek a kecskeméti fejlesztés is része, országosan közel 11 milliárd forintos forrást biztosít egynapos sebészetek létrehozására és az ellátás fejlesztésére.
Szemereyné Pataki Klaudia úgy vélte, az új egység átadása megmutatja Kecskemétnek a régióban betöltött fontos szerepét, azt, hogy nemcsak az ipar és az oktatás területén koncentrálódnak az erőforrások a városban, hanem az egészségügyben is.