Csaknem ötvenen mérették meg magukat a Petőfi-szavalóverseny döntőjén

2023. 03. 02., 11:56
Négy kategóriában 46 fő mérette meg magát szerdán a Kelemen László Kamaraszínházban a Petőfi 200 emlékév kapcsán meghirdetett szavalóverseny döntőjében. A Bács-Kiskun Vármegyei Önkormányzat és a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház által szervezett szavalóversenyre 250-en neveztek a megyéből, közülük jutottak be 46-an a szerdai döntőbe. A döntő legidősebb résztvevője 71, a legfiatalabb 10 esztendős volt. Késő délután kiderült, kik nyertek az egyes kategóriákban és kik lettek különdíjasok.
A galéria 13 képet tartalmaz

Az előválogató videós formában zajlott. A jelentkezők régió-szerte közel 40 vármegyei településről pályáztak. A döntőre érkeztek versenyzők többek között Kunszentmiklósról, Kiskunhalasról, Csávolyról, Fülöpjakabról és Tázlárról is.

A kecskeméti nemzeti színművésze, Bori Réka szavalatával kezdődött meg tegnap késő délután a verseny eredményhirdetése. Elsőnek Cseke Péter, a teátrum igazgatója köszöntötte a résztvevőket. Mint mondta, öröm számára, hogy ezzel a versennyel nyithatták ki ismét a január 1. óta tartó téli leállás után a Kelemen László Kamaraszínházat.

A mai nap nagy örömmel láttunk titeket kedves versenyzők a nyelv otthonában, ahol nap mint nap a kultúra éltetésén dolgozunk. Mind nyertesek vagytok
— hangsúlyozta köszöntőjében Cseke Péter.

Ezt követően Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés alelnöke kifejtette, hogy a vármegyében közös értékünk Petőfi Sándor szellemisége, hiszen minden településen megtalálható valamilyen formában a költő öröksége. Elmondta, hogy Petőfi egyik verse nem kevesebb mint 48 nyelven, összesen 120 fordításban jelent meg.

– Petőfi szerepét nem lehet megkérdőjelezni, ezért is indítottuk el a Petőfi-emlékévet, és ehhez kapcsolódik jó pár szavalóverseny – ismertette az eseményen az alelnök.

A négy kategóriában szereplő versenyzők előadását háromtagú zsűri bírálta el, melynek tagjai Tóth Kata, a kecskeméti teátrum dramaturgja, valamint a színház két színművésze, Hegedűs Zoltán és Fazakas Géza voltak. A zsűri elnöki tisztét a Jászai Mari-díjas Hegedűs Zoltán töltötte be.

Kategóriánként hirdették ki a nyerteseket és különdíjasokat. Mint elhangzott, a 2. korcsoportban, vagyis a 7-8-9. osztályosok körében volt a legtöbb jelentkező, innen választották ki a legtöbb döntőbe jutottat. Ebben a kategóriában két különdíjas is lett.

Helyezéstől függetlenül, minden döntőbe jutott versenyző Fi200 színházbérlettel lett gazdagabb.

Az eredmények után "a mi Petőfink", Bánföldi Szilárd színművész szavalt el egy verset, végül egy közös fotózással zárult az eredményhirdetés.

EREDMÉNYEK

1. kategória (4-5-6. osztály)

I. helyezett: Pölös Bálint (Ballószög)

II. helyezett: Csengő Bence (Csávoly)

III. helyezett: Nagy Dániel (Kecskemét)

Különdíj: Kószó Botond (Kecskemét)

2. kategória (7-8-9. osztály)

I. helyezett: Kohi Jasmine (Kiskunhalas)

II. helyezett: Burján Botond (Fülöpjakab)

III. helyezett: Hegyi Hunor (Baja)

Különdíj: Bóna Benedek (Kalocsa), Nagy Emese (Kecskemét)

3. kategória (10-11-12. osztály)

I. helyezett: Vincze Máté (Kalocsa)

II. helyezett: Puskás Gyula (Orgovány)

III. helyezett: Miklós Marcell Nimród (Baja)

4. kategória (felnőttek)

I. helyezett: Molnárné Mihály Szilvia (Kiskőrös)

II. helyezett: F. Juhász Zoltán (Kiskunfélegyháza)

III. helyezett: Papp Attila Gyula (Ballószög)

Különdíj: Chlebik Jenőné (Kecskemét)